HAKKIMIZDA

   TEMİZ BİR GELECEK İÇİN GERİ DÖNÜŞÜM...

   

     Ülkemizde plastik geri dönüşüm ile ilgilenen çok az kuruluş vardır.Plastikler doğada hazır bulunmaz, doğadaki elementlere insan tarafından müdahale edilmesi ile elde edilir. Elde edilmesi belli bir sıcaklık ve basınç altında, katalizör kullanılarak monomerlerin reaksiyona sokulması ile olur. Plastik ilk üretildiğinde toz, reçine veya granül halde olabilir. Genelde plastikler petrol rafinerilerinde kullanılan ham petrolün işlenmesi sonucu arta kalan malzemelerden elde edilir. Yapılan araştırmalara göre yeryüzündeki petrolün sadece % 4 lük bir kısmı plastik üretimi için kullanılmaktadır.

    Siteyi kurmamızın amacı; doğada  çok uzun yıllar çözülemeyen plastik ve benzeri hurda malzemeleri,doğaya karışmadan ,  geri dönüştürerek yeniden kullanıma hazır hale getiren firmalarımıza ,herhangibir kar amacı gitmeden yardımcı olmaktır.Sitemize ilan vermek ve ilanlara bakmak ücretsizdir.Geri dönüşümle ilgili fikir ve düşünceleriniz bizim için önemlidir.

 

Misyon ve Vizyonumuz

1-  Uluslararası vizyon, misyon ve değerleri doğrultusunda çalışmak,
2-  Müşteri isteklerinin daima ön planda tutulması,
3-  Çevreye, doğaya ve topluma saygı,
4-  Tüm kaynakların verimli kullanımı,
5-  Müşterilerimiz, ortaklarımız, tedarikçilerimiz ve çalışanlarımızla bütünlük duygusu,
6-  İnsan kaynaklarına değer veren, yaratıcılığı destekleyen ve gelişmesine yardımcı olan açık iletişime dayalı çağdaş yönetim anlayışı,
7-  Ticari ve sosyal ilişkilerimizde karşılıklı güven, üstün iş ahlakı ve dürüst davranış ilkesinden vazgeçmemek olacaktır.

 

© 2013 Hurda Plastik Pazarı

Tasarım & Yazılım Webimedya